‘Üç yıla kadar 1000 yerleşim yerine doğalgaz ulaşacak’

 Yılmaz “Hem kalite hem de şebeke işletme güvenliği en üst düzeyde korunmaya devam edecek. Doğalgazda büyük hedeflerimiz var. 2026 sonuna kadar 1000 yerleşim yerine, ilçe ve beldeye bu konforu ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Mustafa Yılmaz, Doğalgaz Piyasası Dağıtım Lisanslarına İlişkin Tedbirler Yönetmeliği’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz yönetmelikle doğalgaz piyasasında olası yönetimsel zafiyetlerin önceden tespit edileceğini söyledi. Doğalgazın son tüketiciye ulaştırılması konusunda hizmet kalitesinde en ufak bir düşüş yaşanmaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“Hem kalite hem de şebeke işletme güvenliği en üst düzeyde korunmaya devam edecek. Doğalgazda büyük hedeflerimiz var. 2026 sonuna kadar 1000 yerleşim yerine, ilçe ve beldeye bu konforu ulaştıracağız. Yaptığımız bu düzenlemeyle 1000 yerleşim yeri hedefine emin adımlarla ilerlerken ortaya çıkabilecek olası yönetimsel zafiyetleri önceden tespit edecek ve dağıtım hizmetlerinin de kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlayacağız. Doğalgaz şebekelerinin ulaştırıldığı yerleşim yerlerinde işletme riskleri de en aza indirilmiş olacak. Gerek yatırım aşamasında gerekse işletme ve müşteri hizmetleri alanlarında tüketici memnuniyeti en üst düzeye taşınacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir