Elon Musk Paylaştığı Bir ‘Meme’ ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi Adeta Yerin Dibine Soktu

Teknoloji milyarderi Elon Musk, teknoloji sektöründeki başarıları kadar siyasi söylemleriyle de son zamanlarda epey bir gündemde. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ın adını değiştirip X yapan Musk, Twitter’daki paylaşımlarıyla çok dikkat çekiyor. Sıradaki paylaşımı da Zelenski hakkında. Detaylar içerikte!

Amerikalı girişimci ve milyarder Elon Musk, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamalarla gündemden düşmek bilmiyor.

Tesla’nın kurucusu zellikle ülkelerin politikalarına yönelik siyasi söylemleriyle son günlerde gündemde. Örneğin geçtiğimiz hafta sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda Almanya’nın göç politikasını eleştirmesi ses getirmişti.

Elon Musk, Akdeniz üzerinden Avrupa’ya gelmeye çalışırken zor durumda kalan göçmenleri kurtaran 8 Alman gemisini paylaşmıştı.

Twitter hesabında 158,6 milyon takipçisi olan Musk bu gönderiyi, “Alman kamuoyu bunu farkında mı?” notuyla birlikte paylaştı. Alman Dışişleri Bakanlığı da gönderiyi “Evet. Ve buna hayat kurtarmak deniyor” şeklinde cevaplamıştı.

Bu seferki paylaşımı da epey ses getirecek cinsten. Elon Musk yeni paylaşımında Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi yeren bir ‘meme’ paylaştı.

Görselde yüzü acılar içinde olan bir Zelenski figürü gözükmekte. Şimdiye kadar 23 milyon görüntüleme alan fotoğrafın başlığında ise “Beş dakika geçmesine rağmen hâlâ bir milyar dolar yardım istemediğinizde” yazıyor.

Elon Musk’ın paylaşımı neden yaptığına gelince:

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya yönelik fonların dağıtımı için Kongreden onay almıştı. Hükümet böylece 17 Kasım’a kadar Ukrayna’ya yardım gönderecek.

Editörün yorumu:

Milyarder Musk, son zamanlarda siyasi kişiliklerle yaptığı görüşmelerle anılıyor. Bizler de onun teknoloji devliği kadar siyasi bir aktör haline gelmesine tanık oluyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde daha neler söyleyecek Elon Musk. Peki siz neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir