Ramazan Bayramı ve Arefe Günü PTT ile Kargolar Açık mı, Yarım Gün mü? Bayramda Kargolar Çalışacak mı?

23 Mart Perşembe günü başlayan Ramazan, bugün son buluyor. Ramazan Bayramı’na ise sayılı günler kaldı. Bayramdan bir gün önceki gün olan Arefe ise 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Pek çok kişi Arefe günü ve Ramazan Bayramı’nda PTT ve kargo firmalarının açık olup olmadığı araştırılıyor. Üç gün süren bayram tatili boyunca kargoların kendilerine ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor. Peki Arefe ve Ramazan Bayramı’nda kargo ile PTT’ler açık mı? İşte detaylar…

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayında tüm Müslümanlar, oruçlarını tutup ibadetlerini gerçekleştirdiler.

Ramazan Bayramı’na ise sayılı günler kaldı. Bayramdan bir gün önce kutlanan Arefe, bu yıl 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Ramazan Bayramı’nın ilk günü de 21 Nisan Cuma günü. Pek çok kişi, üç gün süren bayram tatili boyunca kargo ve PTT’lerin açık olup olmadığını merak ediyor.

Arefe Günü ve Ramazan Bayramı’nda PTT Açık mı?

Arefe günü, yarı resmi tatil olduğu için tüm PTT’ler yarım gün çalışacak. Ülkedeki tüm PTT’ler Arefe günü saat 09:00’dan 12:30’a kadar mesai yapacak.

Üç gün süren Ramazan Bayramı resmi tatil olarak kabul edildiğinden dolayı PTT’ler 24 Nisan Pazartesi’ne kadar kapalı olacak.

Arefe ve Bayramda Kargolar Çalışacak mı?

Arefe gününde çoğu kargo şirketi yarım gün çalışacak. Ancak bazı kargo şirketleri Arefe gününde tam günde mesai yapabilir. 

21- 22- 23 Nisan Ramazan Bayramı süresi boyunca ise kargo şirketleri kapalı olacak. Kargo alımları ve dağıtımları ise 24 Nisan Pazartesi başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir