Aksu Belediye Başkanı, kendisiyle görüşmeye gelen İYİ Partililere saldırdı

Antalya Aksu Belediye Meclisi’nde, Çalkaya Mahallesi’ne yapılması planlanan Kültür Merkezi’nin kiralanması üzerinde görüşülürken tartışma çıktı. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in İYİ Partili bir üyeye yumruklu saldırıda bulunduğu iddia edildi. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Tek adam rejiminin oldubittilerinden güç alan Başkan Şahin, yönetim kurulu üyemize yumruklu saldırıda bulunmuştur. Olayla ilgili görüntü ve fotoğraflar eşliğinde şikayetimizi iletmiş bulunmaktayız” dedi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Antalya’da Aksu Belediye Meclis toplantısında, bugün 20 yıllığına kiralanmak istenen Kültür Merkezi ile ilgili görüşmeler sırasında tartışma yaşandı.

İYİ Parti Belediye Meclisi üyesi Ramazan Özen’in, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e konuyla ilgili sorular yöneltmesi üzerine Başkan Şahin’in, meclis üyeleri Ramazan Özen ve Nevzat Akcan’ı Meclis salonundan zorla çıkardığı belirtildi.

‘RANTI DURDURMAK İSTEYENLERE KARŞI HER YOLA BAŞVURUYORLAR’

Ardından Şahin’in, yönetim kurulu üyesine yumruklu saldırıda bulunduğunu söyleyen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “AKP zihniyetinin nasıl çirkinleştiğinin en son örneğine hepimiz şahit olmuş durumdayız. Yaklaşık çeyrek asırdır iktidarda olan AKP zihniyeti, maalesef ranta ‘dur’ demek isteyenlere karşı her türlü yola başvurmaktadır” dedi.

Ramazan Özen’in Belediye Başkanı Halil Şahin’e, “Yapılacak kültür merkezinin projesi hazır mıdır?”, “Projenin ne kadara mal olacağı ile ilgili günümüz şartlarında bir çalışma yapıldı mı?”, “Yapılacak olan maliyet geriye ne kadar sürede dönebilir konusunda bir değerlendirme yapılmış mıdır?” sorularını yönelttiğini aktaran Karacan, şöyle devam etti:

“Maalesef bu sorular karşısında Sayın Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Türkiye Cumhuriyeti demokrasi kültürüne yakışmayacak şekilde bir tavırla cevap vermiştir. Ardından da meclis üyemiz Ramazan Özen ve Nevzat Akcan’ı belediye zabıtaları vasıtasıyla meclis salonundan zorla çıkarmak istemiştir. Memurların zorda kalmasını istemeyen meclis üyelerimiz kendi rızalarıyla meclis salonunu terk etmişler, bu davranışta da bulunurken tüyü bitmemiş yetimlerimizin hakkının kimseye yedirmeyeceklerini ifade etmişlerdir.”

‘SÖZLÜ VE FİZİKİ ŞİDDETE MARUZ KALDIK’

Yaşananların ardından İYİ Parti divan ve yönetim kurulu üyeleri ile Aksu ilçe teşkilatıyla Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etmek istediklerini ifade eden Vahdet Afşin Karacan, “Makamında bizi dinlemek istemediği her halinden belli olan Sayın Şahin, bizlere karşı yaptığı konuşmada yanındakileri kışkırtmış ve üzerimize saldırmalarına neden olmuştur. Partililerimiz ne yazık ki demokrasi çağında, bir ilçe belediye başkanının makam odasında hem sözlü hem de fiziki şiddete maruz kalmıştır. Yanındakileri kışkırtmakla kalmayan, demokrasi yerine ‘biz istediğimiz yaparız’ zihniyetine bürünen, tek adam rejiminin oldubittilerinden güç alan Başkan Şahin de yönetim kurulu üyemize yumruklu saldırı da bulunmuştur” dedi.

‘GEREKLİ ŞİKAYETİMİZİ YAPTIK, BELEDİYE BAŞKANIMIZI KINIYORUZ’

Ellerindeki görüntülere emniyete şikayette bulunduktan sonra açıklama yapan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Aksu Belediye Meclisi’nde yaşanan, halkın seçilmiş meclis üyelerini, İYİ Partili meclis üyelerimizi antidemokratik şekilde salondan çıkartmaya çalışan, halkın menfaatlerini korumak için mücadele eden değerli meclis üyelerimizi zabıtalar ve güvenlik görevlileri vasıtasıyla çıkartmaya çalışan Aksu Belediye Başkanı’nı kınıyoruz” diye konuştu.

Karacan, “Kendisinden bu konuyla ilgili bilgi almaya geldiğimizde makamında belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza bizzat kendisinin yumrukla saldırması, sözlü saldırıları ve yanındaki bulunan kişilerin de yönetim kurulu üyesi ve divan üyesi arkadaşlarımıza saldırmasıyla ilgili gerekli çalışmaları ve şikayetleri yapmak üzere emniyete geldik. Gerekli şikayetimizi yaptık. Belediye Başkanımızı kınıyoruz” dedi.

‘BİR YER 20 YILLIK KİRAYA VERİLİR Mİ? BURADA BİR RANT DÖNGÜSÜ VAR’

“Bir yerin 20 yıllığına kiraya verilmesi söz konusu” diyen Vahdet Afşin Karacan, “Meclis üyelerimiz Aksu halkının parasının boşa gitmemesi üzerine Belediye Başkanı’na sorular soruyorlar. Arbede yaşanmasın diye arkadaşlarımız meclis salonundan çıkıyorlar. Daha sonra arkadaşlarımız başkanın yanına gidiyorlar. Başkan agresif şekilde davranıyor. Daha sonra bir arkadaşımıza yumruk atıyor. Bunun üzerine Emniyet’e gittik, şikayetçi olduk. Halil Başkanının kendisinin bizzat yumruk atıyor olması öfke kontrolünün olmadığını gösteriyor. Bir yer 20 yıllık kiraya verilir mi? Burada bir rant döngüsü var” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir